Schody

Firma Drewmir oferuje państwu wykonanie różnych typów schodów.
Począwszy od popularnych schodów obkładanych - „na beton”, przez drewniane konstrukcje samonośne po stalowe schody modułowe.

Do produkcji naszych schodów stosujemy gatunki drewna: dąb, dąb retro, jesion, buk. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie wykonać schody z dowolnego gatunku drewna.

Dąb klasa natur Dąb klasa retro
Jesion Buk

Kolorystyka drewna:

Oferujemy zabezpieczenie powierzchni schodów lakierem lub olejem. Drewno możemy wykończyć w kolorze naturalnym (lakier lub olej bazbarwny), lub kolorować za pomocą bejcy lub oleju koloryzującego.

Przykładowe kolory olejów uzyskane na drewnie dębowym:

Postarzanie, szczotkowanie

Przy wyborze wykończenia schodów olejowoskiem oferujemy wykonanie postarzania powierzchni metodą szczotkowania - pozostawienie na powierzchni drewna niewielkich żłobień i zarysowań, które tworzą ciekawy efekt:

 

Wykonujemy schody z drewna z efektem rustykalnym.
Sęki i naturalne niedoskonałości są szpachlowane na czarny kolor, co podkreśla charakter rustykalny:

Dąb rustykalny kolor naturalny, szpachlowanie czarne:

 

Jesion rustykalny kolor naturalny, szpachlowanie czarne:

 

Dąb rustykalny kolorowany, szpachlowanie w kolorze drewna:

 

Przykładowe realizacje:

 • zewnętrzne drewniane:
  zewnętrzne drewniane
 • na wangach, pełne:
  na wangach, pełne
 • na belce stalowej z zakrętem:
  na belce stalowej z zakrętem
 • z podstopnicą i wangą przy ścianie:
  z podstopnicą i wangą przy ścianie
 • Dąb natur białe wykończenia:
  Dąb natur białe wykończenia
 • ażurowe, dąb rustykalny:
  ażurowe, dąb rustykalny
 • spiralne na słupie, drewno Merbau:
  spiralne na słupie, drewno Merbau
 • segmentowe proste:
  segmentowe proste
 • ażurowe, dąb rustykalny:
  ażurowe, dąb rustykalny

 

Etapy wykonania schodów:

 1. Wstępny pomiar i wycena
 2. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonaniu wszelkiego rodzaju schodów. W oparciu o podstawowe informacje o wymiarach klatki schodowej, lub w oparciu o projekt techniczny przygotujemy dla państwa indywidualną ofertę na wykonanie schodów. Korzystając z katalogu wykonanych przez nas realizacji, dostępnych w naszej siedzibie modeli schodów mogą państwo zadecydować o rodzaju konstrukcji, gatunku drewna, kolorystyce schodów i rodzaju balustrady. Służymy państwu naszą wiedzą i doświadczeniem.
  Doradzimy najbardziej estetycznie i ekonomicznie optymalne rozwiązanie dla państwa domu / mieszkania / firmy.
  Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i podejmujemy się ambitnych wyzwań - jesteśmy gotowi do wykonania najbardziej innowacyjnych i nie spotykanych rozwiązań.

 3. Pomiar i wycena końcowa
 4. Po zaakceptowaniu przez państwa wstępnej wyceny schodów ustalimy termin w którym nasi projektanci dokonają bezpłatnych pomiarów w państwa budynku - dzięki nim będziemy mogli przygotować szczegółową wycenę i projekt państwa schodów.
  Na tym etapie przygotujemy dla państwa umowę i ustalimy terminarz wykonywanych prac.
  Od tego momentu ustalona z państwem cena na wykonane prace nie ulega zmianie.

 5. Produkcja i montaż
 6. Szczególną wagę przykładamy do starannego i precyzyjnego wykonania schodów, używamy tylko najwyższej jakości chemii do drewna, posiadamy pełne zaplecze produkcyjne i na każdym etapie produkcji kontrolujemy jakość wykonywanych schodów.
  Na tym etapie będą państwo mogli otrzymać testową próbkę bejcowania / lakierowania drewna - dzięki czemu będą państwo mieli próbkę kolorystyczną idealnie zgodną z finalnym produktem.

  Następnie nasze ekipy montażowe w ustalonym wcześniej terminie przystąpią do montażu zmówionych schodów / balustrad. Zadbamy aby montaż przebiegał szczegółowo według ustalonego projektu technicznego i w możliwie krótkim terminie.

 7. Gwarancja
 8. Na wykonane przez nas produkty udzielamy gwarancję na okres 5 lat!
  Firma Drewmir zobowiązuje się do nieodpłatnej wymiany wszystkich produktów które okażą się wadliwe na skutek błędów w produkcji, zastosowania wadliwych materiałów, nienależytego montażu.

Zapraszamy państwa do zapoznania się z wykonanymi przez nas schodami, realizacje podzieliliśmy ze względu na rodzaj konstrukcji schodów i ich wykończenia.

ul. Kolejowa 30A
Zabierzów pow. Kraków
12 282-67-24
   © DREWMIR Z.P.H. 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone